Eksakto zinātņu diena 2014

EZD14_KF

Šodien, 19. martā,  sākas reģistrēšanās ikgadējam Latvijas Universitātē (LU) pasākumam skolēniem „Eksakto zinātņu diena 2014”. Līdz 2. aprīlim ikviens vidusskolēns, kuru interesē dabaszinātnes, matemātika un datorika, aicināts izveidot savu komandu un pieteikt dalību pasākumam.

VIDUSSKOLĒN!

Eksakto zinātņu dienas 2014’’ gaitā tās dalībniekiem būs iespēja atraktīvā veidā iepazīties ar perspektīvajām eksaktajām zinātnēm un LU piedāvātajām studiju programmām no studentu skatupunkta. Diena plānota kā aizraujošs maratons cauri Datorikas, Bioloģijas, Ķīmijas (fakultātes telpās būs iespēja iepazīties arī ar Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem un studiju programmām), Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātēm, kura laikā skolēni aktīvi pavadīs laiku ar domubiedriem, komandās pildot dažādus uzdevumus un sacenšoties ar citām Latvijas skolu komandām.

Lai piedalītos „Eksakto zinātņu dienā 2014”, skolēniem:

  • Jāizveido 5 skolēnu komanda;
  • Laikā no 19.marta līdz 2. aprīlim komandai jāpiesakās pasākumam, aizpildot anketu;
  • Laikā no 3. aprīļa līdz 17. aprīlim jāveic radošs mājasdarbs. Mājasdarba tēma dalībniekiem tiks izsludināta pēc 2.aprīļa.

Plašāka informācija par pasākumu atrodama nolikumā.

Informatīvs video par pasākumu.

Katru gadu pasākumā piedalās ap 15 skolēnu komandu. Pagājušajā gadā, veicot uzdevumus, skolēni iemēģināja roku pie strotoskopa, noteica iežus, sūnas un ķērpjus, izgatavoja spektrometru, mērīja gaismas stiprumu, izgatavoja vienkāršas ķīmijas iekārtas un veica citus atraktīvus uzdevumus.

LU STUDENT!

Tev ir iespēja 25.aprīlī kļūt par 5 skolēnu pavadoni un ievadīt viņus eksaktajās zinātnēs. ĶF studenti var pieteikties personīgi pie Oskara Valtenberga vai sūtot ziņu Anetei Pažusai anete.pazusa@datoriki.lv

Pasākumu rīko Latvijas Universitātes Ķīmijas, Bioloģijas, Fizikas un matemātikas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, kā arī Datorikas fakultāšu Studentu pašpārvaldes sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru. Pasākumu atbalsta un balvas skolēniem sarūpējuši žurnāli „Ilustrētā Zinātne” un „Ilustrētā Vēsture”, SIA „Skrīveru saldumi”, SIA „Jānis Roze” un SIA „Fazer Latvija”.

Informāciju sagatavoja:

Santa Margeviča

LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra projekta koordinatore

Papildu informācija:

Anete Pazuša

LU Datorikas fakultātes Studentu pašpārvalde

Tālrunis: 29988225, e-pasts: anete.pazusa@datoriki.lv

 

skriveri JR100_logo ilustreta_zinatne ilustreta_vesture fazer dzm_lu_logo-1        LU-logo-anno-1-l

 

 

Autors: Oskars Valtenbergs

ĶF SP ex-priekšsēdētājs un LU SP vecbiedrs. Sponsori.

Dalies ar šo rakstu

Komentēt rakstu

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.