Ietalkošanas pasākums

Svinīgais ietalkošanas pasākums tradicionāli notiek pāris dienas pirms Lielās Talkas – šogad – 26.aprīlī. Pasākumā piedalās Lielās Talkas organizatori, atbalstītāji un sabiedrībā zināmi cilvēki, Talkas idejas vēstneši – Latvijas valsts meži un Rīgas brīvostas pārvalde.

Ieskandinot Latvijas simtgades svinības un Lielās Talkas desmitgadi, šogad Lielās Talkas komanda vēlas ne tikai sakopt Latviju, bet arī atstāt kaut ko skaistu, paliekošu, simbolisku. Līdz ar to pie Dabas mājas Lielās Talkas komanda stādīs košumkrūmus, apzaļumojot teritoriju. Tā kā infrastruktūra ap mūsu māju vēl tikai top, lieliska un tālredzīga ir doma par sēklu iesēšanu stikla burciņās, lai pēc tam šos augus pārstādītu tiešām pārdomātās vietās.

Lielās Talkas komandas lūgumu – simboliski un arī praktiski “iestādīt” nākotni, proti, ideja ir sekojoša –

Studenti-interesenti  atrod mājās 0.5 L stikla burciņas, pielīmē klāt baltu lapu (15×5 cm), sagādā arī kādu pieejamu sēkliņu (ābolu, avokado, persiku vai jebkādu citu) un nāk ar šo visu uz ietalkošanas pasākumu (melnzemi gādās Lielās Talkas komanda). Pasākuma laikā kopā iestādīsim Jūsu sagādāto sēkliņu un uzrakstīsim vēlējumu Latvijai uz iepriekš sagatavotajām lapiņām, pielīmētām pie burciņām.

Pasākuma norises vieta un laiki:
11.00 Vitas Jaunzemes uzruna par Lielo Talku (1. st. foajē)
11.15-11.30 Atbalstītāju uzrunas (stāsti par savu uzņēmumu talkošanu) (1. st. foajē)
11.40-12.00 (atkarīgs no stādiņu skaita) Kopīga košumkrūmu stādīšana pie LU Dabas mājas galvenās ieejas.
12.00 Vita Jaunzeme aicina studentus burciņās “iestādīt” savu nākotni. Visi saņem burciņas ar zemi un sēkliņas. Iesēj sēkliņas.

Aicinam šajā gadā ikvienu ne tikai vākt atkritumus, bet arī stādīt.

Autors: Megija Neimane

Dalies ar šo rakstu

Komentēt rakstu

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.